Schronisko na Skrzycznym

Położone na wysokości 1257m n.p.m. zbudowane zostało końcem lat 30 XX w. Słynie z miłej atmosfery, stylowych drewnianych wnętrz i pysznych domowych wypieków. Położenie na szczycie, z dala od centrum, daje bezkonkurencyjne widoki. Z okien jadalni jak i z obszernego tarasu, którym dysponuje schronisko roztacza się piękna panorama Beskidów, a przy dobrej widoczności można nawet dostrzec odległe pasmo Tatr.

Dojazd:

Samochodem lub autobusem do Szczyrku (Przystanek PKS: Szczyrk – kolejka) i wyciągiem krzesełkowym na szczyt Skrzycznego (Schronisko znajduje się w odległości 200m od górnej stacji).
Kolej linowa składa się z dwóch odcinków: Szczyrk – Jaworzyna – Skrzyczne. Koszt kolejki 7 zł odcinek pierwszy, 8 zł drugi, czyli 15 zł na samą górę. Czas wyjazdu – ok. 30 minut

Dla aktywnych:

Pieszo ze Szczyrku szlakami niebieskim, zielonym i czerwonym – czas ok. 2h. Szlak z Białego Krzyża (z Przełęczy Salmopolskiej) przez Malinowską Skałę – ok 2,5h . Od Ostrego z Doliny Zimnika (Lipowa) niebieskim szlakiem – ok. 2h. Drogami z Salmopolu oraz z Ostrego można dojechać również rowerem.

Informacje:

Wysokość 1257 m n.p.m.
Współrzędne geograficzne 49°41'6" N 19°1'44" E
Telefon 33 817-85-88

Mapa: